Mevlütlü Sünnet Düğünü Organizasyonu

Dini organizasyonlar arasında yer alan mevlütlü organizasyonlar, İslam dininin değerlerini ön plana çıkaran. Peygamber Efendimizin (S.A.V.) doğumunun belirli makamlara göre anlatılması ile gerçekleştirilen organizasyonlardır. Bu nedenle sık sık tercih edilir. Ayrıca Sünnet Düğünü firmamız, mevlütlü sünnet düğünü organizasyonu noktasında her zaman farklı bir konumda yer aldığı için, bizden en kapsamlı hizmeti alacağınızın garantisini vermekteyiz. Şimdi size organizasyon kapsamından tüm detayları ile bahsedelim.

Mevlütlü Sünnet Düğünü Nasıl Olur?

Mevlîd kelimesinin halk ağzındaki söylenişi olan mevlüt, “doğum zamanı” anlamına gelmektedir. Yani Peygamber Efendimizin doğumunun çeşitli makamlara uygun olarak anlatılması, doğumu ile ilgili olayların çeşitli dinletiler ile dinleyicilere sunulmasıdır. Mevlîd Kandili de Peygamber Efendimizin doğum gününü ifade etmektedir. İşte bu kapsamda organizasyonda mevlîd okutulması ile mevlütlü sünnet düğünü gerçekleştirilir. Peki, bu tip bir organizasyon nasıl gerçekleştirilir?

 • Organizasyon dini konseptte gerçekleştirileceği için organizasyon düzeninin ona göre ayarlanması, konukların bu duruma uygun olarak ağırlanması gerekir.
 • Mevlütlü sünnet düğünü olsa da semazen gösterileri, ilahi dinletileri, Kur’an-ı Kerim dinletileri de gerçekleştirilir. Bu organizasyon sahibinin talebi ile ilgili bir durumdur.
 • Mekanın düzenlemesi, süslenmesi, masa ile sandalyelerin yerleştirilmesi, süslenmesi gibi tüm süreçler gerçekleştirilir.
 • Yemek ikramı yapılacaksa önceden menü hazırlığı gerçekleştirilir. Organizasyon esnasında en uygun zamanda yemek servisi yapılır.
 • Çocuklar için gerçekleştirilen bir organizasyon olmasından ötürü onların eğlenmesi için çeşitli etkinlikler gerçekleştirilir. Bu gibi bir durumda çocuklar için mekanın bahçesinde oyun alanları, etkinlikler, palyaço ve animasyon ekipleri yer alır.
 • Açılış konuşmasından sonra mevlüt okutulur ve organizasyon sona erinceye kadar mevlüt devam eder. Aralarda organizasyon sahibinin talebine göre farklı dini etkinlikler de gerçekleştirilmektedir.

Yukarıdaki süreç, İslami sünnet düğünü organizasyonu içerisinde yer alan mevlütlü sünnet düğünü organizasyonunu tam kapsamlı şekilde anlatmaktadır. Sünnet Düğünü firmamız bu süreçte sizin yanınızda yer aldığı için, asla bir eksiklik hissetmeyecek, tamamen avantajlı seçeneklerden yararlanabileceksiniz.

İstanbul Mevlütlü Sünnet Düğünü Organizasyonu

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (S.A.V.) doğumunun çeşitli törenlerle kutlanması, doğumu ile ilgili olayların çeşitli makamlara uygun olarak şiirsel şekilde anlatılması, mevlîd kelimesinin tanımıdır. Biz de İstanbul mevlütlü sünnet düğünü organizasyonu firması olarak, bu kıymetli anı organizasyonlara taşımanın gururunu yaşıyoruz. Tamamen sizin istekleriniz doğrultusunda bir organizasyon gerçekleştirerek, sünnet çocuğunun da eğlenmesine olanak sağlıyoruz. Sünnet çocuğunun eğlenmesi ve hoşça vakit geçirebilmesi için;

 • Palyaço kiralama,
 • Animasyon ekibi kiralama,
 • Animasyon yiyecekleri kiralama,
 • Etkinlikler gerçekleştirme ve
 • Oyunlar düzenleme gibi pek çok aktiviteyi sizin için en nadide şekilde organize etmekteyiz.

Burada temel amaç sünnet çocuğunun eğlenmesi ve güzel bir vakit geçirmesi olduğu için, süreci uzman çalışanlarımız ile sorunsuz şekilde yürütmekteyiz. Bu şekilde çocuklar eğlenmekte, mevlütlü sünnet organizasyonu da dini değerler kapsamında en güzel şekilde gerçekleştirilmektedir. Dini Sünnet Organizasyonu sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Sünnet Mevlidi Organizasyonu Mekanı

Organizasyonlar her türlü mekanda gerçekleştirilebilir. Ev, bahçe, salon, kırsal alan, sokak ya da daha pek çok alan, mevlütlü sünnet organizasyonu için uygundur. İşte bu sebeple sizin talebinize göre dilediğiniz mekanda organizasyonu başından sonuna kadar organize etmekteyiz. Masa ile sandalyenin mekana yerleştirilmesi, mekanın süslenmesi; ses, ışık ve görüntü gibi teknik gerekliliklerin tamamlanması gibi onlarca farklı işlem, tecrübeli çalışanlarımız tarafından bizzat gerçekleştirilir. Siz de böylece herhangi bir konuyla ilgilenmeden, sadece konuklarınızı ağırlayabilirsiniz. Bu durum konuklarınızın organizasyona karşı olan memnuniyetini de artıracaktır.

Mevlütlü Sünnet Düğünü Organizasyonu Fiyatları

Birbirinden farklı konseptte sünnet organizasyonları ile çocuklar eğlenebilmekte, konukların memnuniyet seviyeleri artırılmaktadır. Mevlütlü sünnet organizasyonları ise bu durumda maneviyat seviyesinin yükseltilmesi için harika bir fırsattır. Hem İslam dininin gerekleri yerine getirilmekte hem de birçok insan bir arada Peygamber Efendimizin doğumu ile ilgili kıssaları dinlemektedir. Peki, mevlütlü sünnet organizasyonu fiyatları neye göre belirlenir?

 • Organizasyonun konsepti,
 • Tercih edilen paket,
 • Mekan,
 • Konuk sayısı,
 • Mevlîd süresi,
 • Mevlîd okuyan kişi sayısı,
 • Diğer etkinlikler,
 • Çocuklar için aktiviteler ve
 • Ek talepler göz önünde bulundurulur. Tüm bunlar dikkate alınarak, mevlütlü sünnet düğünü fiyatları belirlenmektedir.

Sizin için en ayrıcalıklı organizasyon hizmetini en uygun fiyatlara sunan Sünnet Düğünü firmamız, her fırsattan yararlanmanıza olanak sağlamaktadır. Bu nedenle mevlütlü sünnet düğünü organizasyonu için güvenle bizi tercih edebilirsiniz. Firmamıza ulaşarak hizmet talebinizi en hızlı şekilde iletebilir, hizmet ile ilgili tüm bilgilere de ulaşabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

İstanbul Dışında Organizasyon Düzenliyor Musunuz?

Evet. İstanbul’un çevre il ya da ilçelerinde bir organizasyon talep ederseniz, sizin için bunu en ayrıcalıklı şekilde gerçekleştirebiliriz.

Mevlütlü Sünnet Düğünü Süresi Ne Kadardır?

Mevlütlü sünnet düğününü gerçekleştirilmesi için belirli bir süre yoktur. Organizasyon sahibinin talebine ve mevlüt okuyan kişi sayısına göre bir süre belirlenebilmektedir.

Mevlîd Ne Anlama Gelir?

Peygamber Efendimizin (S.A.V.) doğumu ve doğumu ile ilgili kıssaları çeşitli makamlara göre şiirsel bir dille anlatmak, doğumunu törensel etkinlikler ile kutlamak anlamına gelmektedir. Ayrıca mevlîd kelimesi Arapça kökenli bir kelime olup, “doğum zamanı” anlamına gelmektedir.
Başa dön tuşu

WordPress Uzmanı: Buğra Yazar