Mehter Takımı Kiralama

Kültürümüzü devam ettirmek için gerçekleştirdiğimiz organizasyon ve etkinliklerde, kültürümüze dair değerleri daima ön planda tutmak isteriz. Bunun en önemli örneklerinden bir tanesi de hiç kuşkusuz ki mehteran kültürüdür. Ecdadımız Osmanlı’nın savaşlarda askerlerimize güç vermesi açısından yer verdiği mehteran ekipleri, yüzlerce yıllık geçmişi ile de her zaman bizim gururumuz olmuştur. İşte biz de Sünnet Düğünü olarak, sünnet organizasyonlarında mehter takımı kiralama hizmeti sunarak, bu kapsamda kültürümüzü en iyi şekilde temsil etmek istemekteyiz. Peki, mehter takımı nedir?

Mehter Takımı ve Mehteran Kültürü Nedir?

Osmanlı’da Yeniçeri Askeri Bandosu olarak bilinen Mehter Takımı, yüzlerce yıllık geçmişi ile ecdadımızdan bizlere mirastır. Nefesli, üflemeli ve vurmalı çalgıları icra eden mehteran ekibinin eşsiz eserleri seslendirmesi ile oluşan mehter takımı, günümüzde pek çok organizasyonda sıklıkla karşımıza çıkar. Özellikle sünnet organizasyonlarında sıklıkla karşılaştığımızı söyleyebiliriz. Bunun da ötesinde, organizasyona kültürel bir değer kazandırması, mehter takımı kiralama hizmetinin talep edilmesini sağlamaktadır. Peki, mehteran ekibi hangi çalgıları çalar?

Mehter Takımında Bulunan Çalgılar Hangileridir?

Sünnet Düğünü firması farkı ile sunulan mehteran ekibi kiralama hizmetinde, pek çok müzik aleti kullanılır. Özenli ve profesyonel bir hizmetin ortaya konulması için de, aşağıdaki çalgılara hizmetimizde mutlaka yer verilmektedir:

• Kös
• Zurna
• Çevgen
• Trompet
• Davul
• Zil
• Kurrenay
• Nakkare
• Boru

Yukarıdaki çalgıların tamamı ya da birçoğu, mehteran ekibimizin içerisinde yer alan ustalar aracılığı ile kullanılır. Bu işin ustaları ile birlikte ortaya konulan müzikler, bizleri hem ecdadımız Osmanlı’ya götürür, hem de organizasyondan zevk almamızı sağlar. Peki, mehteran ekibi kiralama hizmetimiz ile ilgili olarak bilinmesi gerekenler nelerdir?

Mehter Takımı Kiralama Hizmeti İçeriği

Ekibin birbiri ile uyumlu olması, mehteran kültürünün en iyi şekilde icra edilmesine olanak sağlayacaktır. Bu nedenle mehter takımı kiralamadan önce aşağıdaki hususlara mutlaka dikkat etmelisiniz. Aynı zamanda bu hususlar Sünnet Düğünü firmamızın hizmet gereksinimleri arasında yer almaktadır.

• Mehter takımı organizasyonlarından üst düzey verimin alınması için, mehteran ekibinin en az 8 kişiden oluşması gerekir. Üst limit bulunmazken, bu durum organizasyondan organizasyona değişiklik gösterir.
• Pek çok müzik aletinin kullanılması gereken bir organizasyon olduğu gibi bazı organizasyonlarda müzik aletlerinin tamamı kullanılmaz.
• Bu alanda uzman olan firmalar, ekibin uyumunu ön planda tutar. Sizler de hizmet almadan önce buna dikkat etmelisiniz.
• Mehteran ekibinin nasıl bir hizmet planladığını, hizmeti satın almadan firma ile görüşmeniz gerekir. Bu kapsamda hizmet sunduğumuz tüm müşterilerimize detaylı bilgi aktarımını yapmaktayız.
• Özellikle sünnet organizasyonlarında tercih edilen mehter takımı kiralama hizmeti; düğün, nişan ve açılış organizasyonu gibi pek çok etkinlikte de aktif bir şekilde tercih edilir.

Yukarıdaki hususlar, mehteran ekibi kiralama hizmeti ile ilgili olarak bilinmesi gereken temel değerlerdir. Bu konuda firmamız deneyimli olduğu için, herhangi bir endişe duymadan bizlerden hizmet alabilirsiniz. Hizmet ağımızı da bu nedenle oldukça geniş tutmaktayız.

İstanbul Mehter Takımı Kiralama

Mehteran ekibi, organizasyonlara hareket ve heyecan getirir. Bu nedenle de pek çok organizasyonda koşulsuz şartsız tercih edilir. Biz de bunun bilincinde olarak, İstanbul merkezli bir şekilde hizmetlerimizi İstanbul’un çevre illerine de ulaştırmaktayız. Aynı zamanda İstanbul’un hangi yakasında olursanız olun, hizmet talep etmeniz durumunda, Sünnet Düğünü firmamız sizlere üstün hizmet sunacaktır. Sizler de böylece sünnet organizasyonlarınız ve diğer organizasyonlarda mehteran ekibinin sunduğu eşsiz gösterinin tadını çıkarabileceksiniz. Hizmetimizin fiyatlarını da ahlaki prensiplere uygun olarak belirlediğimiz için, fahiş fiyat uygulamaları ile karşı karşıya kalmazsınız.

Mehter Takımı Kiralama Fiyatları

İstanbul ile beraber çevre illere de ulaştırılan ve Sünnet Düğünü farkı ile sunulan mehteran ekibi kiralama hizmetimizin fiyatları belirlenirken, aşağıdaki hususlar dikkate alınmaktadır:

• Ekipteki kişi sayısı,
• Kullanılacak olan müzik aletleri,
• Organizasyon türü,
• Ek talepler ve diğer hususlar göz önünde bulundurularak, organizasyon için kiralama bedeli belirlenmektedir.

Hizmetimizin kalitesinin üst seviyede olmasının yanında, fiyatın da fahiş fiyat uygulaması çerçevesinde belirlenmemesi, sizleri son derece memnun edecektir. Bu konuda hizmetimizin kalitesi ile ilgili sizlere her türlü garantiyi de vermekteyiz.

Mehteran Ekibi: sunnetdugunu.com

Sünnet düğünü organizasyonlarında ön planda olan mehteran ekibi kiralama hizmeti, son dönemde iyiden iyide popülaritesini artırmaya başladı. Bu kapsamda hizmet ağını genişleten ve çeşitli hizmetler sunan Sünnet Düğünü firmamız, sünnet düğünleri içerisinde yer alabilecek tüm ek etkinlikler ile ilgili de hizmetler sunmaktadır. Bu nedenle hizmet talebiniz ile ilgili olarak bizimle iletişime geçmeniz halinde, mehter takımı kiralama ve diğer tüm hizmetleri en profesyonel şekilde alabilirsiniz. Firmamız daima sizin memnuniyetiniz için çalışmaktadır.

Sıkça Sorulan Sorular

Mehter Takımı Kimlerden Oluşur?

Mehterbaşı Ağa, Mehteran Bölümü Komutanı, Zırhlı Muhafız, Mehterbaşı, Zurnazen, Nakkarezen, Zilzen, Çevgen, Boruzen ve Davulzenler, mehter takımının içerisinde bulunan kişilerdir.

Mehter Takımı Kaç Kişiden Oluşur?

En az 8 kişiden oluşması gereken mehter takımı için bir üst sınır bulunmuyor. Organizasyonun büyüklüğüne göre uygun bir rakama belirlenebilmektedir.
Başa dön tuşu

WordPress Uzmanı: Buğra Yazar